Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Find the cosine of angle Z
What is the relationship between amplitude and volume?
Heuristic thinking is the tendency, which is at times quite useful, of relying on highly efficient and generally reliable ________. Cognitive shortcuts when rea
You have a 15.0 gram sample of gold at 20.0°C. How much heat does it take to raise the temperature to 100.0°C?
find the value of this expression if x=-7 and y=-2. xy/9
You buy some living room furniture. The coffee table costs $189.99, the loveseat costs $249.95, the sofa costs $493.68, and 2 chairs cost $98.75 each. Sales tax
Which of the following is a hazard associated with roadside communities in rural areas? A. Animals may suddenly appear without warning B. Cars may emerge wit
Which mapping represent a relation is a function PLEASE HELP ASAP
Which of the following statements is not true? Multiple Choice Josquin's compositions strongly influenced other composers, and were praised enthusiastically by
the phrase "let freedom ring" or a variation of it appear eleven times int the final two paragraphs. what is the effect of this use of repetition