23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

An automotive store guaranteed its best tire for 50000 miles. A less expensive tire was guaranteed for only 20000 miles. The better tire had what percent greate
Question 1 of 102 PointsHow are a paraphrate and a quotation similar?​
53 Which of the following were effects of the Napoleonic Wars? Select all that apply, The French annexed the Netherlands and Belgium, Britain established the Co
PLEASE ANSWER FIRST GETS BRAINLIEST x^2 +2= 38
A line intersects the point (-11,4)and has a slope of -2. What are the inputs to the point -slope formula?
What is the net ionic equation of the reaction of MgSO4 with Pb(NO3)2? Express you answer as a chemical equation including phases. View Available Hint(s)
What will be the kinetic energy in mass spring system?​
Which of the following statements is not true? Multiple Choice Josquin's compositions strongly influenced other composers, and were praised enthusiastically by
Can someone plz give me the answer for this question?
Is f(x)=([tex]\frac{1}{e}[/tex])^x a exponential function?