liyahmakay76 liyahmakay76
  • 04-09-2017
  • Business
contestada

The cimarron middle school orchestra sold 8720.00 worth of candy bars in 28 days about how muck did they each make in a day

Respuesta :

tjb19861124
tjb19861124 tjb19861124
  • 04-09-2017
8720/28 = 311.4285714
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-09-2017
Divide 8720.00 by 28
When you do that you get:
311.428571429



Answer Link

Otras preguntas

Brazils unique culture and language can be attributed most direclty to
Can someone give me the code for the edhesive 3.7 code practice for python? Thanks.
You have been working hard and saving money to buy your first used car - woo hoo! But you still need more money. (It's an expensive car!) You borrow $10,000 fro
Please help me. I would really apprieciate it. I will give brainliest. Thank you :) This is part 1 of 5. So if you are a fluent spanish speaker I would really a
7x-2y=1611x+6y=32.3how to solve this math problem​
At STP, 1 liter of O (g) and 1 liter of Ne(g) have the same (1) Mass (2) Density (3) Number of molecules (4) Number of atoms I​
if 36 cookies cost $4.00 what is the unit rate in cookies per dollar. Using the same information what is the unit rate for 1 cookie? ​
Pls help me I wasn’t in class today :(
I need help with this please
I pushed a 2 kg car with an 8 N force. Calculate the acceleration.​