jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
Three softball players discussed their batting averages after a game. Probability Player 1four sevenths Player 2five eighths Player 3three sixths By comparing t
Can someone help me with this plssss it will help alot :) (IM GIVING 95 POINTS)
Which expression represents the positive solution of x² = 8?a. √8b. 8/2c. 8(2)d. 8²
A machine can fill 80 containers of yogurt and 30 seconds at this rate how many containers can it fill in one minute
Given f ( x ) = 3 x 2 − 3 and g ( x ) = x 2 3 x 2 , find f g ( 8 ) . Group of answer choices 4 1 2 2
which of the following does not contribute to the development of a universal theme? a. conflict b. setting c. characterization d. punctuation
A cleaning solution is 20% ammonia. Graph the relationship between the number of ounces of ammonia, y, and the number of ounces of cleaner, z. To graph the line
Foods in the Protein Foods Group provide protein, but which of these foods from that group is also a source of calcium? 1) Milk 2) Chicken 3) Beans 4) Bread
Given `y=x^{2\ }\ -\ 6x\ -40\ ` 1. Get the factored form (x-r) (x-s)
can someone pls do this, I'm offering high points can someone just please help me understand