cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Deines Corporation has fixed costs of $480,000. It has a unit selling price of $6, unit variable cost of $4.4, and a target net income of $1,500,000. Compute th
I will mark brainiest, thank, rate, and give robux to da best answer!Plese I kneed kelp!During how many months was the difference between the number of days wit
A uniform thin rod is hung vertically from one end and set into small amplitude oscillation. If the rod has a length of 3.6 m, this rod will have the same perio
Heat transfer by is the fastest mode of heat transfer that requires no intervening medium. a)-conduction b)-convection c)-radiation d)-conduction and convection
Who wrote the constitution of the united states?
which is a reason cells divide? for apex learning A. To reproduce B. To prevent tumor formation C. To have a smaller surface area D. To stop binary fission plz
What is Mrs. Morningstar's opinion regarding Bolsa?
Which of these is a possible cause of bipolar disorder? -problems in the brain that regulate fear and other emotions -living in a culturally diverse community
The function f(x)=−5x^2+3 is defined over the domain −4
Kevin and Randy Muiso have a jar containing 61 coins, all of which are either quarters or nickels. The total value of the coins in the jar is $12.05. How many o