demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
¿Cuáles son los planes de la familia? mudarse a otra casa estudia español jugar fútbol ir de vacaciones
There Brady bill was named after Reagan’s former press secretary....
3tanx +cotx >5cscx, 0°<x<180°
A family drove 1/5 of the total distance to the coast on the first day. They drove another 1/4 of the distance on the second day. How much of the total distance
Can Someone please help me solve tus 8x + 7 > -41
Explain how you used the bar model in exercise 2 to solve the problem Grandma has 14 red roses and 7 oink roses. How many mo re red roses than pink roses does
what is the common ratio for this geometric sequence? 3,12,48,192..
Describe why a compromise was necessary at the Constitutional Convention for these two issues: Including slaves when the population of the US was counted basing
what is another word for chemical change
What is the practical domain of the function