25fonseca628
25fonseca628 25fonseca628
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

PRECISION In November 2010 the average cost of 5 gallons of regular unleaded gasoline in the United States was $14.46. What was the average cost for 16 gallons of gasoline?

Respuesta :

rwaned06
rwaned06 rwaned06
  • 03-06-2022

Answer:

$46.272

Step-by-step explanation:

Ver imagen rwaned06
Answer Link

Otras preguntas

What is the correct name for the ionic compound, MgCl2?
Which of the following is a service that banks provide? A. Appraising valuables B. Insuring valuables C. Storing valuables D. Printing money
Select all the dangers that commonly follow a major earthquake. A. fire B. tsunamis C. tornadoes D. volcanoes E. aftershocks F. extreme weather
During the Siege of Savannah, A) the capital of the state was moved to Atlanta. B) French and American troops failed to retake the city. C) the American patri
________ is the proportion of dissolved salts to pure water.
A 3-cup bottle of dish soap costs $5.28. What is the price per fluid ounce?
Please help 5 stars and brainliest answer cause nobody has been helping me
What enable mobility in Nosedive
how were world war 1 and world war 2 similiar
what is the value of (-4.5)(-8.25)