amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

The number of fat calories varies directly with the grams of fat. There are 27 calories for each 3 grams of fat. what is the constant for the direct variation g
Why did the British impose new taxes on the colonies after the French and Indian War? A. The British felt that the colonies should pay for the protection they
How do you think slavery affected the economy of South America?
Tell whether the angles are complementary or supplementary. Then find the value of x.
which of following is the term used to describe a bodys resistance to a change in motion
Explain how lines latitude and longitude help people find locations on earth.
How many more cups of apples are in the fruit medley then grapes?
Robert made 8 loaves of bread. Each loaf of bread uses of a cup of flour. How many cups of flour did Robert use to make 8 loaves of bread?
This amendment keep former Confederate leaders from holding political office. Thirteenth Fourteenth Fifteenth
What should you avoid in order to make a more credible argument? A. Dramatic monologues B. Logical fallacies C. Logos, pathos, and ethos D. External conflict