coolkid362
coolkid362
03-11-2021
Mathematics
contestada
help or my mom mom will beat me
Respuesta :
AlihaMadrid
AlihaMadrid
03-11-2021
Answer:
d. the unit rate is $30.00 per hour!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
Answer Link
livia68
livia68
03-11-2021
the unit rate is $30.00 per hour.
the fraction is 240/8. divide 240 by 8 to get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
suppose that 15 inches of wire cost 60 cents. at the same rate, how much (in cents) will 12 inches of wire cost
During the day, plants produce by splitting water molecules in the light-dependent reactions of photosynthesis. At the same time, plants use cellular respirat
What does the cell Nucleus do or, how does it function?
Which number is located at Point A on the number line? A number line is shown from negative 10 to 10 with each interval mark on the number line representing one
Read the passage to determine the meaning of the word humanities. Studying the humanities, such as art, literature, and philosophy, can help you understand an
Petes dog weighed 30 pounds it then lost 16% of it's weight how much did pete lose
Ashley spent half of her lunch money on a turkey sandwich. Then she spent two-thirds of the money she had left on a bottle of juice and the rest of the money on
please help with this question and show work
Round the number to the hundredths place. 26,379.87492 A. 26,379.87 B. 26,379.88 C. 26,380 D. 26,400
The story line remains the same. The kids live in what was then one of the remaining beachfront slums, down the coast from the expensive Malibu area. The beach