chandu35bandu
chandu35bandu chandu35bandu
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this questionnnnn

Help me with this questionnnnn class=

Respuesta :

zeadeveza
zeadeveza zeadeveza
  • 02-09-2021

Answer:

3:9=4

Step-by-step explanation:

That is my answer

please brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Tina bought some nail polish and lip gloss at the store. The nail polish cost $4.50 per bottle and lipgloss cost $7 per tube. Tina bought 9 items and spent $50.
give an example of a unit rate used in a real-world situation
write the name given to a large area of sea or ocean that is partially enclosed and is larger than a bay
Tina bought some nail polish and lip gloss at the store. The nail polish cost $4.50 per bottle and lipgloss cost $7 per tube. Tina bought 9 items and spent $50.
A certain type of carpeting is 30 inches wide. How many yards of this carpet will be needed to cover a floor that measures 20 feet by 24 feet?
how do you convert 1.66 into a fraction
why must organism maintain stable internal condition
How does Newton's second law apply to basketball?
What is the estimate for 137,638+52,091
The great Pyramids were A.Tombs for the pharoahs B. Tombs for the priests C.Temples to the gods D. Fortresses