frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Loss leaders are poorly managed retailcompanies of outlets
please help. How is value used in this artwork?
What is the best answer for this? (3966x3999)+37 Its my extra point question! (Has to be rounded (all numbers)
Word story multiplication
A cat is blinded in one eye in a fight. When this cat later sexually reproduces with another cat, how will the blindness affect the offspring? (2 points) A.A
Electricity is created by the movement of _____. protons electrons neutrons atoms
max had a score of -700 points in video game. on each of the next 3plays, he gained 400 points. then what was is is score?
Name one advantage of light microscopes over electron microscopes.
how did Galileo's observations of Jupiter and Venus support copernicus mode
Ross Perot stole Republican votes in presidential elections in the 1990's.TrueFalse