makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Charise, age 74, is involved in organized religion. longitudinal research suggests that charise will __________ than her agemates who do not participate in orga
Which chemical process is an endothermic reaction? A. the rusting of elemental iron B. the combustion of methane gas C. the breaking of bonds in an oxy
What must students use when summarizing an informational text? Check all that apply. a casual tone informal language academic language an objective, formal
Which example is presented in a chronological order
Artists antoni gaudi, I.m. Pei, and Oscar Niemeyer have in common
Read the nutrition label on each of the following foods and write the first three ingredients of each. A. Breakfast cereal B. Packaged cake mix C. Candy bar D
How can polynomials be applied to financial situations?
PLEASE HELP!!!!!!!!!!! MULTIPLE CHOICE President Hoover responded cautiously to the Great Depression because he Question 10 options: did not have any experienc
In Great Britain, which city boomed to become an industrial center between 1717 and 1911? Birmingham Manchester Roubaix Ruhr
Josh sits in his kitchen in the city projects trying to sip his coffee while inhaling the nauseating fumes wafting from the town dump that was relocated to with