haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

How much would $600 invested at 8% interest compounded continuously worth after 3 years?
how can we become role model​
How do World Heritage Sites introduce the country and the people?​
Complete the equation describing how x and y are related. X 0 1 2 3 5 6 у 5 6 7 8 9 10 y = x + [?] Enter the answer that belongs in ?).
what is epicultural?
why styrene undergoes and ionic polymerization at a faster rate than p methoxystyrene​
Producers of vital registration​
Explain 2 problems Hunters and Gatherers would have faced in their daily lives? Explain your answer ​
Four people share a taxi to the airport the fare was $36 and they gave the driver a tip equal to 25% of the fair. If they equally share the cost of the fair tip
¿ Que es el adjetivo atributo y ejemplos