FresaWine
FresaWine FresaWine
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

The graph shows the cost of 4 kinds of plants. Which kind of plant has a unit cost of $2?A. rose
B. tulip
C. myrtle
D. tiki

The graph shows the cost of 4 kinds of plants Which kind of plant has a unit cost of 2A rose B tulip C myrtle D tiki class=

Respuesta :

mariyamzuha123
mariyamzuha123 mariyamzuha123
  • 03-05-2021
B- tulip

Hope it helps
Please mark brainliest
Answer Link
trinityosher1303
trinityosher1303 trinityosher1303
  • 03-05-2021
B. Tulip because it starts the same but then has more
Answer Link

Otras preguntas

Which number line represents the solution set for the inequality-1/2x>4
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
A pair of sneakers is on sale for $51.25. If the original price of the sneakers is $62.50, what is the percent of the discount
When rolling a 6-sided die twice, determine P(sum of 6). twelve thirty sixths seven thirty sixths five thirty sixths two sixths
Brrrrreeejejennendiioo.
I need help with the explanation of A and B
he disappeared in winter write it in negetive form​
In October 2000 the UN Security Council devoted an entire session to Women, Peace and Security –adopting Resolution 1325 Links to an external site. As a result.
inequality 3x -6 ≤ -3
what is the oldest question here? like the first person to go and ask a question in brainly (0_0)- Zahra