Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find a formula for the nth term of the arithmetic sequence. First term -2 Common difference 8 an = [? ]n + []
Transgender people face discrimination, prejudice, and misunderstanding in society. transgender individuals in recovery face unique challenges in the form of:__
The final step of the Decision Making Process is very important. What does this step offer for Company Z once they have made decisions and implemented them?
A company did a quality check on all the packs of trail mix it manufactured. each pack of trail mix is targeted to weigh 9.25 oz. a pack must weigh within 0.23
The process of using sample data to make guesses about an entire population is called:________
Joey paints old furniture and sells the pieces at craft fairs. the function f(t) approximates how many pieces of furniture he paints per hour. the function w(h)
When a switch receives a broadcast frame, it ____________ the frame out all ports
Amyotrophic lateral sclerosis (als) is often referred to as ________________ and the cornerstone of treatment is _______________
English Assignment 1 A well labeled diagram of the organs of speech and their functions
100 Points PLS HELP ME!How does Poe use repetition, sound devices, and point of view for meaning and effect in “The Raven”? What is the effect of the structure