tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

The width of a rectangle is 6t-1.5 feet and the length is 1.5t+6 feet. Find the perimeter of the rectangle. The perimeter of the rectangle is nothing feet.
(Solve the inequality) r + 0.2 < -0.7
Which of the following describes the sequence of events leading up to the United States involvement in World War II? A. Germany was invading other European coun
In his conversation with Benvolio in Scene 1, Romeo appears to be in what mood ?
PLZ HELP!!! I'm begging you! Problem: If each letter of the alphabet is worth two more numbers than the number before it (1=1, 2=3), what is the entire alphabet
Which answer choice?
help me please :) i really need it
You go completely unprepared for a multiple choice quiz. The quiz has five questions, each with four answer choices. Describe a simulation that you could use to
How can mental illness affect a persons health triangle
Evaluate the expression for a = 3, b = 4, and c = 6 a^3 - b + c