auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

When Thoreau argues that people should accept and love their lives no matter the circumstances, who does he give as an example? O A. The honest O B. Laborers o
Active Q2005 DOO TIME REMAINING 52:56 Whose function has the larger slope? Marty and Ethan both wrote a function, but in different ways Marty Marty's with a slo
Two billiard balls of equal mass are travelling straight towards each other with the same speed. They meet head on in an elastic collision. What is the total mo
Answer this fast and I’ll make you Brainly
5y=3478−3c5, y, equals, 3478, minus, 3, c In the equation above, ccc is a constant. If y=8y=8y, equals, 8 is a solution to the equation, what is the value of cc
The letter helped prosecutors at the Nuremberg Trials prove that Soviet prisoners were O treated well despite the conditions. treated poorly. subject to executi
Please help for 20 points Which of the following properties is represented by (ab)c = a(bc)? Associative Property of Addition Commutative Property of Multiplic
Is it possible for your hips to grow? True or False?
why was west Africa important to the Europeans
Line L has equation y = 1. Find the distance between L and the point G(-5,4). Round your answer to the nearest tenth.