quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
In the equation 3x+4=13, the 4 and 13 are called what?
Hier, c'était l'anniversaire de mariage des grands-parents d'Aurélie. Qu'est-ce que la famille a fait hier? Choisissez la bonne réponse. Est-ce que ton grand-pè
what happens if the us government runs out of money?
Question: How does one attain happiness and is happiness achievable?
what social struggles and student movements led to black studies?
Rhonda is 22 years old and would like to invest $2;000 into a U.S, Treasury Note earning 5.5% interest. How many times will Rhonda's investment double before sh
when is a flat database sufficient to use when organizing data?
The circle will be dilated by a scale factor of 6. radius is 9 in. What is the value for n if the expression nt represents the circumference of the circles in
How did roman culture influence veryday life?
ANSWER FAST AND GET ALOT OF POINTS The histograms and summary statistics summarize the data for the number of hits in the season by baseball players in two leag