irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Children need to be taught the old saying "You win some. You lose some." The expression "You win some. You lose some" expresses the idea that
diagram shows the velocity time graph for a particle moving in 16 seconds.Finda)The maximum acceleration of the particleb)The deceleration of the particlec)The
A sculptor has asked you to help electroplate gold onto a brass statue. You know that the charge carriers in the ionic solution are monovalent (charge e) gold i
A wind chill factor is defined as the temperature in still air required for a human to suffer the same heat loss as he does for the actual air temperature with
2x−5 = 3 (1−x)+22? is x=6?
convection currents, which affect weather and climate,are created by
The volume of carbon dioxide, CO2, gas created in the reaction below at STP occupies 66 L. How many kilojoules are released in the reaction that produces this q
One kind of baseball pitching machine works by rotating light and stiff rigid rod about a horizontal axis until the ball is moving toward the target. Suppose a
Real estate salespersons can lose their licenses for: Group of answer choices All of the other answers Not showing buyers all available properties in an area
Does a independent sentence must have a subject and a verb?​