colt3493 colt3493
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

How much money does Bob the Brick-layer need for his material costs?
He can lay 100 bricks in an hour. He charges $150 per hour for brick laying,
What is the total cost for Bob to do the job?

Respuesta :

babyjoj
babyjoj babyjoj
  • 02-02-2021
15,000 I think if I’m wrong then sorry
Answer Link

Otras preguntas

15+21 the distributive property to factor out the greatest common factor.
When would you use primary resources in a professional settings?
Contact lenses improve lives. contact lenses are an example of a(n) _______________. (1 point)
Plural de avión, compás, geológica, ribera, perejil, calamidad y distorsión
The distance from your home to the airport is 0.0000075 Gm. How far is this in km
$10 for 4 cans of soup what is the unit rate
In a certain field, the ratio of pigs to sheep is 8/3 . If there are 165 pigs and sheep altogether in a field, how many sheep are there? PLS help and show your
Geometry give g(1,2) and k(8,12). Find the coordinates of p that partitions gk in the ratio of 3:2
You won a $100 gift card to purchase music and videos through an online store. You bought $48.40 worth of movies and 40 songs. Write an equation that represents
what does the following define ? culture heritage food language common holidays