twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

dramatic irony is present when ? A . neither the audience nor the character know what will occur B . a character acts unexpectedly C . a character says the oppo
is the underlined verb in the sentence a linking verb or an action verb? i bought some books at the yard sale yesterday. a. action verb b. linking verb
what is 5 divided by n plus 3
Considering who will be affected by your decision is a key ______ to consider when coming up with a solution to a problem.
where on the scale is bacteria moat likely to grow
If x and y are both negative, when is x-y positive?
A car traveling with constant speed travels 150 km in 1700 s. What is the speed of the car?
identify the connective tissue that works like a lever, allowing a muscle to contract and pull on a bone in a way that makes the bone move. a) periosteum b) ten
how do you put 245 -137 on a number line
The density of an element is 19.3 g/cm^3. What is its density in kg/m^3?