alexandriae2008 alexandriae2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

21 feet of yarn costs $42.70. What is the price per yard?

Respuesta :

nz0378906 nz0378906
  • 02-12-2020

divide the numbers and you will get your answer.

Answer Link

Otras preguntas

9 in 7 in Surface Area = 12 in 11 in 19 in
Tulips can be reproduced asexually from bulbs or be grown from seeds, though starting from seed takes 7 to 10 years to cultivate a mature plant and bulbs. How d
Khloe goes out to lunch. The bill, before tax and tip, was $13.20. A sales tax of 4% was added on. Khloe tipped 12% on the amount after the sales tax was added.
Simplify much as possible
https://brainly.com/question/31367495
Hi, could anyone help me asap please? Thank you
24-6+7 multiply by 7
4 important details that establish john lewis character/morals
Name of the polynomial expression: -8
Omar took out a $20,000 loan for 146 days and was charged simple interest. The total interest he paid on the loan was $488.