giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a benefit of healthy eating? A) It promotes illness and disease. B) It keeps your bones strong. C) You lose your baby teeth. D) It sto
Germany's surrender on May 8, 1945, was known as
The smallest blood vessels, which supply oxygen and nutrients to the cells of the tissues, are the _____.
The numeric address indicating a unique computer location on the internet is called __________.
What is physical weathering? (1 point)A. the building up of rock that has been brought from other placesB. the movement of rock from one place to anotherC. the
The cdc reported that more elderly hispanic individuals than elderly white men and women are getting the influenza vaccine. the healthcare industry calls this d
To be able to buy a new computer amanda decides to save for 4 years she opens a saving account with 300$ the account pays simple interest at an annual rate of 2
Can someone please help me with this question! Pls! I’ll give you the brainly thingy.. please.
Natalia wants to pay the restaurant bill for her and a friend. the bill id $50. she has a 15% percent off coupon, and she wants to tip the server 20% of the ori
a piece of steak by jack london what does this story teach readers about the acquisition of wisdom?