Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

To make certain that the major points of your speech are clear _____. list them in your introduction emphasize them as they occur in your speech mention them
something that relates inputs to outputs
Describe ways to promote the communication/language development among all children, including dual language learners
which type of boundary would most likely most likely cause the greatest political problems
This term refers to an area of the united states where slavery was not allowed before the civil war.
Describe 5 ways you can set the stage for effectively gathering patient information?
You're caring for three children in your home: a three-year-old, a four-year-old, and a two-month-old infant. The infant often become hungry and wants to be fed
Find the domain and the range of the relation and determine whether it is a function. {(9,5),(-2,-5),(1,-2),(3,-9)} The domain is { _ }
Which kind of desktop uses the same case to house the screen and processing circuitry?
If a car with an average speed of 50 miles per hour travels for 30 minutes, how far will it have gone?