kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

The cost of a pair of boots at a certain store is 145% of the cost of a pair of sneakers the pair of sneakers cost 21$ what is the cost of 2 pairs of boots
Que figuras retoricas tiene el poem “la duquesa de job”
solve for (x): First, let’s find the discriminant ((b^2 - 4ac)) to determine the nature of the solutions: Coefficient of (x^2): (a = -1) Coefficient of (x): (b
The company will purchase a large computer screen and a Braille keyboard a. To comply with ADA b. For employee training c. As part of a diversity initiative d.
A coin flipped 80 times it lands on tails 47 times. What’s the probability lands on heads
A rocket is launched from the top of a 90 foot cliff with an initial velocity of 150 feet per second. The​ height, h, of the rocket after t seconds is given by
All a user has to do is click print and the job will be sent to the printer.a.Trueb.False
How long does a black panther live
Derek bought a package of 2 tennis balls. The total weight of the tennis balls was 5.74 ounces. How much did each tennis ball weigh?
7. What is the main ingredient in Jingles? What is the main ingredient in Sports Flakes?