pokmoniznewtoo
pokmoniznewtoo
04-10-2016
Mathematics
contestada
I really need to do the number five
Respuesta :
charstar
charstar
04-10-2016
so, the original price was $4.50 meaning that he paid $2.25 for it. $5-$2.25=$2.75.
The answer is C.
Hope this helps :)
Answer Link
loonylovegood1
loonylovegood1
04-10-2016
The answer is A because $4.50-$5=$.50.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Looking back,l wish l never made that promise
What MAD means in math?
This is a problem that is much larger than the Equifax incident. There has been a large uprise in consumer data breaches and identity theft within the past deca
Which expression is equivalent to 1,000 + 196 A. 10² + 7 • 28 B. 10³ + 14² C. 100³ + 7 • 28 D. 100² + 14²
what does the phrase lonely no longer in paragraph 3 suggest about the narrators smotional state
Larry had 9 grams of pepper. Then he used 0.9 grams of the pepper to make some scrambled eggs. How much pepper does Larry have left? grams
explain all students should be required to perform one year of community service
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Why was the Battle of Saratoga such a key to American success in the Revolutionary War? a) It secured foreign support for the American cause b) It marked the ca
the _________ abuts the lumen of the alimentary canal and consists of epithelium lemons propriety and muscular is mucosaa. submucosab. serosac. lamina propriad.