willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
Three softball players discussed their batting averages after a game. Probability Player 1four sevenths Player 2five eighths Player 3three sixths By comparing t
What is the solution to this inequality?−16x<64A x<−4B x≥−4C x≤−4D x>−4
B plus the value of 6
Create a math problem using 1/4 divided by 2 draw a picture . then solve and check.
What elements are often interchangeable in Native American literature? a) Prose and poetry b) Fact and fiction c) Dialogue and monologue d) Comedy and tragedy
In a few sentences, explain why examining network protocol traffic might be useful.
La suma de dos número es 9 y la diferencia es 9
Which symptom is associated with alcohol-impaired driving? a. increased heart rate b. breathing difficulties c. reduced coordination d. hearing loss
How many points are charged for failure to yield to a pedestrian in a crosswalk?a) 2 pointsb) 4 pointsc) 6 pointsd) 3 points
A cleaning solution is 20% ammonia. Graph the relationship between the number of ounces of ammonia, y, and the number of ounces of cleaner, z. To graph the line