wheeldonblake wheeldonblake
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

1.8 pounds of broccoli cost 1.53 how much is 1 pound

Respuesta :

ericlin9123 ericlin9123
  • 02-11-2020

Answer:

.85

Step-by-step explanation:

1.53 divied by 1.8

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-11-2020

Answer: 0.85

Step-by-step explanation: I divided 1.8 and 1.53 and got 0.85... Hope this helps. Stay safe and have a great rest of the day... Plz mark me brainliest!!! :D

Answer Link

Otras preguntas

the coordinates of point A are (-6, 4). the coordinates of point B are (3, 4). which expression represents the distance, in units, between points A and B?
How to make a mixed fraction
there is $100 in my piggy bank. My friend and I went to the mall and i spent $20. How much money do i have now?
The cause of the sun rising and setting in the sky is the earths rotation . What is the affect
All real number zeros of the polynomial 2x^4 + 4x^2 + 6x^9 - x + 3x^9 - 5x^9 + 2x^8
once the delegates determined the three fifths compromise what issue did they tackle next?
what does a 220 degree angle look like?
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
who the famous artist in our time
how is aluminium foil able to reduce heat loss through the walls of a house