vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

A bag contains 16 green marbles, 12 red marbles, 15 white marbles, and 7 black marbles. What is the probability of drawing a green marble out of the bag? A.
Choose the word that best completes the sentence. The "Chunnel," a tunnel under the English Channel, is the culmination of many years of _____________ coop
Are the meanings of the following sentences: 1 similiar, 2 contradictory, 3 neither similar nor contradictory? Look before you leap. Think today and speak tomo
Which of the following groups did NOT migrate to the Americas for religious freedom? A. Puritans B. Huguenots C. Quakers D. Acadians
___________ created the above Christian portrait of Saint James for the purpose of conveying the powerful presence of the apostle and remind people of the begin
Who is Oliver Twist?
does anyone know how to to explain slope in a easy way
Which sentence lists events in the cell cycle in correct order, from earlier to later? The chromosomes become longer and thinner; spindle fibers attach to the c
What literary device is the phrase sword feast
Great Britain required more taxation from the colonies because of which event