Anthony2993
Anthony2993 Anthony2993
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

If you paid $6.99 for a 12 pack of Mountain Dew (yummy!) how much does it cost you for each can? Round to the nearest cent.

1 can of Mountain Dew costs $

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

it costs you 58 cents each.

Step-by-step explanation:

Answer Link
heyhey75 heyhey75
  • 01-05-2020

Answer:

each can costs 58 cents

Step-by-step explanation:

6.99 / 12 = 0.58

Answer Link

Otras preguntas

Two bumper cars move toward each other. the cars hit and bounce off of each other. the momentum before the collision will be equal to the after.
The most basic cause of a​ person's wants and behavior is his​ ________, which is learned from childhood.
Explain ways trees assist in keeping high water quality.
What major rivers are located within the louisiana purchase. name at least five?
Centrally planned economies can work effectively toward explicitly stated goals
Is 432 evenly divisible by 9
When was jimmy carter president of the united states?
A triangle that has sides of 15, 27 and 50 are possible?
The Ghost tells Horatio that Norway will soon attack Denmark. true or false
If the stone loses 10% of its speed in 10 s of grinding, what is the force with which the man presses the knife against the stone?