jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

quadratic 6X2 + 5X = -7
What is the surface area of the sides and closed rectangular end? ____ sq. ft.
Which question would help improve the development of ideas in an essay? I believe its not C or D Are each of the main points supported by details? Are ideas c
What can you infer about the distribution of the effects of climate change? “The world’s least developed countries contribute only 10 percent of annual global c
Any help please, confused‍♀️
Please help me with questions 30 and 32 with work shown
what did colonist say the king was unfit to be
In 1869, dna was discovered within the nuclei of cells. by the 1940s, scientists knew that chromosomes were made of both dna and protein but did not know which
What is a psychological and physical setting?
Which was the first console with a programmable microprocessor and a ROM chip?