redeem3 redeem3
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 04-02-2020
You could buy 13 bananas.
Answer Link

Otras preguntas

3 cheeseburgers and 4 tacos cost $6.60. One cheeseburger and 8 tacos cost $7.20. What is the price of a taco?
When applied to project management, the resource management knowledge area typically involves which of the following processes? ​ a. conducting risk manageme
The sum of three consecutive odd numbers in 177. What is the largest of the three numbers? The sum of three consecutive numbers is 117. What is the first of the
The rate of entropy production and hence the amount of lost work will Group of answer choices a) none of the above increase as the irreversibility increases f
what is the gravitation force between you and your friend between 1 km
A sample of a radioactive substance decayed to 93.5% of its original amount after a year. (Round your answers to two decimal places.) (a) What is the half-life
what fraction is 1 yard 2 feet and 6 inches
500 people are surveyed and asked to check the boxes that apply to them. a. I am confident in the economy. b. I have health insurance. 321 said they were con
Tractors have broad tyres so there is_______ on the ground
Blocks A (mass 3.00 kg ) and B (mass 9.00 kg ) move on a frictionless, horizontal surface. Initially, block B is at rest and block A is moving toward it at 5.00