spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
which element from group 2A will form an ion that will have 36 electrons?
give me 5 important facts about plagiarism
Jasmine is 8 years younger than twice her sisters age. If her sister is 22 how old is jasmine. I know the answer is 36, I don't know how to write the problem.
5x+y=2 2x3y=62 whatn is x and y
write a real word problem that results in an answer of 0.58
The area between bar lines
1 divided by 4 ^x = 16 what is x
n "The Bat-Poet," why does the chipmunk encourage the little brown bat to write more poems? A. He thinks the bat needs more practice in order to make really go
10 quater to 12 dimes , to 16 nickels
write a real word problem that results in an answer of 0.58