monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
What do you think should be included on a school website? ¿Qué crees que debería incluirse en el sitio web de una escuela?
What is the value of 6^3?
what is true and what is false
Find the resultant of two forces of 4.0N and 6.0N acting at an angle of 160° to each other.
Match each drawing on the left with its word description on the right
-2.2y + 0.6 – 0.3y + 1 Help me solve this two step equation pls
George's father told him: "As long as you live under my roof. I had better not see any tattoos on you, or you can get yourself someplace else to live." George h
Helppp meee thankk youu
Please help me! This is about the Cuban missile crisis. How did the Executive Committee assume power in this case, since there is no mention of consulting Congr
Circle the more Precise measurement. A. 8.5 miles B. 8.7 miles C. 8.55 miles D. 8.553 miles