theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

Why is redis experiment on spontaneous generation considered a controlled experiment?
which of the following was a part of the restoration of the city of constantinople under the ottoman empire? a) the cathedral of saint Sophia b)the hippodrome c
Match each disease to the correct pathogen type. A. Virus Yeast infection B. Fungus Flu C. Protist Malaria
Find the missing value that makes a true proportion: 62/7 = 186/? What is -"?"
Why did conservationists oppose the new deal?
According to this astronomer's depiction of Venus' orbit, Venus is an average of ______ million miles from the Sun. (Enter only the number.)
Your car averages 380 miles on a 14-gallon tank of gas. you run out of gas on a deserted highway, but have a half gallon of lawn mower gas with you. at the curr
Amino acids are used to build what
Your job to write one digit (from 0,1,2,...,89) on each face of the two dice so that this can be done
Alexis wants to buy $500 worth of new clothes before school starts. She decides to have a garage sale to earn the money for the clothes. She hopes to sell her c